Návratnosť investície a orientácia na zákazníka v rámci online marketingu

Pripravil som si pre vás môj videoblog, ktorý som dal na jeden pokus bez prípravy a bez úpravy po, tak sa nezľaknite. Riešim v ňom dva základné problémy, ktoré sa dotýkajú nás všetkých – zákazníkov, marketérov a aj firmy, ktoré chcú v online priestore podnikať.

Prvý je dôvera ľudí v internet a internetový marketing ako taký, ktoré ovplyňujú aj celkový obrat, ktorý sa internetom premelie. Rozobral som vplyvy, ktoré by mohli spôsobiť aj tú nedôveru (video je krátke, takže som uviedol len príklady, nie vymenoval všetky príčiny. Druhý je návratnosť investície v rámci online marketingových aktivít a aj vzťah klient a dodávateľ služieb. ale aj celkový stav marketingu. Je dôležité nielen služby realizovať, ale naozaj pomáhať a snažiť sa klienta nedostať na kolená nesprávnymi rozhodnutiami.

Ako to vzniklo? V posledných mesiacoch som mal niekoľko podnetných konverzácií, zažil a videl som niekoľko zaujímavých príbehov, ktoré nedopadli najšťastnejšie a to hlavne v súvislosti s rozoberaným ROI, kde ponuky alebo realizované aktivity neboli voči klientom to najlepšie, čo by mohli dostať.

Do toho sme hľadali ľudí na niekoľko projektov a ponúkali pravidelnú spoluprácu v rámci rôznych pozícií u nás a vo veľa prípadoch mi bolo jasné, že ani samotný marketéri aleb freelanceri nemajú jasno v tom, čo to ten marketing má vo výsledku robiť a ako to súvisí s trhom, na ktorom podnikáme.

Robili sme chyby všetci, ale učíme sa a hlavne doba pokročila a nástroje posledné roky ponúkajú výrazne lepšie možnosti ako pred rokom 2010 a je škoda, že veľa ľudí sa drží len starého dobrého ponúkania služieb vytrhnutých z kontextu. Ako funguje návratnosť investície v rámci jednotlivých spoluprác – cez kampaň, „on demand“, „in house“ alebo dlhodobá rozoberám vo video blogu tu.

Video sa hodí na tento typ príspevku viac ako blog vo forme písaného textu. Samozrejme ide hlavne o môj názor a netreba to brať ako jednoznačne uzavretú vec. Uvítam konštruktívnu diskusiu v komentároch na blogu alebo emailom. Ak by si s nami chcel rozvíjať poctivý marketing, čo prináša výsledky, stačí mi napísať, máme otvorené pozície od obchodu až po tvorbu obsahu.

Share:

More Posts

Karol jazdí na bicykli

Rok 2019 v skratke

Súhrn roka 2019 v krátkom blogu. Po dlhej dobe je to aj nový príspevok na tento web. Okrem súkromných záležitostí venujem svoju energiu klientom a

Google Analytics Ecommerce nastavenie

Tento krátky blog venujem nastaveniu Ecommerce v službe Google Analytics, po tom ako množstvo klientov alebo ľudí, s ktorými konzultujem v online marketingu na svojom

Send Us A Message